Kule Vinç Fiyatları

Kule vinçler inşaat sahalarında malzemelerin kaldırılma ve taşınma görevlerini üstlenmektedir. Yatırım maaliyetleri ise genellikle yüksektir. Güvenlik ekipmanları, sağlam çelik bileşenleri, redüktör ve elektronik sistemleri bu durumun en  önemli kısmını oluşturmaktadır.

Kule Vinç, dayanıklı ve yük altında çalışmak üzere üretilir. Bu sebeple işçilik, ham madde ve teknolojiyi üst düzeyde kullanır. Böyle bir yaklaşım kalite standardının sağlanması için önemlidir. Bu durum, hayati öneme sahip olması sebebiyle asıl öncelik maliyetten çok, operatörün güvenliğinin ve iş güvenliği ilkelerinin sağlanması şeklindedir.

Sıfır Kule Vinç Fiyatı

Kule vinçlerin kapasiteleri, yani taşıyabilecekleri yük miktarı, büyük ölçüde fiyatlarını belirler. Kule vinçlerin marka ve modeli de fiyatları üzerinde etkili olabilir. Daha büyük, daha güçlü ve daha özellikli vinçler, daha pahalı olma eğilimindedir.

İkinci El Kule Vinç Fiyatı

İkinci el vinçlerin fiyatları hesaplanırken; kule vincin üretim yılı, kaç sene çalıştığı, hangi işlerde çalıştığı, tünel kalıp projelerinde mi, ahşap kalıp projelerinde mi çalıştığı gibi bir çok husus göz önünde bulundurulmalıdır. Bunların yanında vincin çelik aksamı dikkatler kontrol edilmelidir. Yapılan iş çok hassas olduğu için vincin çeliğinde ve kaynak yerlerinde oluşan çatlaklar ileride büyük sorunlara yol açabilir. Kullanılmayan vinçlerin de nasıl muhafaza edildiği çok önemlidir. Vinç fiyatı belirlerken veya ikinci el bir vinç alırken bunlara dikkat etmek gerekir. Örnek olarak çok fazla deplase olan vinçlerin birleşim yerlerinde sorunlar meydana gelir. Kurulum ve söküm sırasında yıpranmalar olur.