1. Home
  2. »
  3. Faaliyet Alanları

Savunma Sanayi

Pi Makina TSK ve Savunma Sanayinin ileri gelen vakıf ve kuruluşlarıyla birebir çalışmalarına devam etmektedir. "2008 yılında tesis güvenlik belgesini alarak bu tarihten itibaren savunma sanayisinin ileri gelen vakıf ve özel sermayeli firmalarından olan, ASELSAN, ROKETSAN, FNSS, TAİ, NUROL SAVUNMA ve TÜBİTAK ile birebir işbirliği içerisinde çalışmalarına devam eden Pi Makina savunma sanayindeki ürün gamına her geçen gün yeni ürünler ve sistemleri eklemeye devam etmektedir.

Savunma sanayindeki öncü firmalara, gerek teslim etmiş olduğu işlerde sergilemiş olduğu başarı, gerekse sunmuş olduğu sistem projelerindeki teknik çözüm paketleri sayesinde güçlü imalat ve mühendislik kabiliyetini gözler önüne sermektedir.

Otomotiv Sanayi

Son yıllarda otomotiv alanında ciddi yatırımlara imza atan Pi Makina On-Road ve Off-Road araçlarda üretiyor. Bu araçların motor ve şanzıman dışındaki tüm aksamları Pi Makina tarafından tasarlanarak üretiliyor. Birçok farklı sektörden gelen talepleri karşılayabilen 4x2, 6x4 ve 8x4 On-Road araçlarla beraber 4x4, 6x6 ve 8x8 Off-Road araçlar da Pi Makina Know-How'ıyla üretilmektedir.

Taahhüt ve İnşaat İşleri

Pi Makina, 45 kişiyi aşan proje kadrosuyla her türlü çelik konstrüksiyon projesini yürütebilmektedir. Bu bağlamda “en büyük referansı; tamamladığı başarılı işler” olan firmamız Türkiye’nin önde gelen birçok projesine de destek vermiştir. Gücünü kalitesinden alan firmamız her türlü özel projeye cevap verebilecek ve bunların imalatını sorunsuz olarak gerçekleştirebilecek tesisleriyle hizmet vermeye devam etmektedir.

Demiryolu Sanayi

Pi Makina, sahip olduğu tecrübe ve kalite prensibini demiryolu sanayinde de sunabilmek adına ürün portföyünü geliştirme çalışmalarına devam etmektedir.

Bu bağlamda Pi Makina;
• TÜLOMSAŞ (Türkiye Lokomotif ve Motor Sanayi A.Ş.)
• TÜDEMSAŞ (Türkiye Demiryolu Makinaları Sanayi A.Ş.)
• TCDD (Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları)
• TÜVASAŞ (Türkiye Vagon Sanayi A.Ş.) ile birlikte birçok özgün ve güçlü projeye imza atmıştır. Yerli imalatın gücünü Demiryolu Sanayisinde de hissettiren firmamız, dünya için kritik öneme sahip ulaşım ve taşımacılık hatlarından biri olan raylı sistemler için ihtiyaca göre çözümler üreterek; ülke sermaye ve teknolojisine katkıda bulunmaya devam edecektir.