Beton Grubu
Kule Vinç
Kırma Tesisi
İş Makinası
Motor greyderler işlevselliği ile öne çıkmaktadır. Şev oluşturma, hendek açma, kar güreme ve kazıma gibi bir çok alanda kullanılmaktadır.
220 Hp
Maksimum Güç
Pi kazıcı yükleyiciler zorlu koşullarda maksimum performans göstermektedir. Yükleme işleri, kanal kazısı, kırım işleri, her türlü malzemenin hafriyatı...
100Hp
Maksimum Güç
Konik kırıcılar granit, bazalt ve andezit gibi en sert ve aşındırıcı malzemeleri kırmak için tasarlanmıştır.
50-200 t/s
Kapasite
Pi Makina, kırma eleme tesislerinde gerekli olan her türlü ekipmanı kendi bünyesinde imal ederek müşterilerine tam çözüm önerileri sunar.
50-500 ton/s
Tesis Kapasitesi
8-10-12 tonluk yük kaldırma kapasitesi ile tünel kalıp teknolojisi ile inşa edilen yapılarda da kullanıma uygundur.
60-75 m
Bom uzunluğu
Pi Makina, saatte 30m3’den 360m3’e kadar beton üretimi yapabilen, sabit, mobil, mini, kompakt, kuru tip ve prekast gibi her türlü ihtiyaca uygun beton santrali üretebiliyor
30-360 m3/s
Beton Kapasitesi
130m3 ile 140m3 arasında beton dağıtımı yapabilen kamyonüstü beton pompaları, betonu 56 metre yüksekliğe kadar ulaştırmaktadır.
30 - 56m
Pompalama Yüksekliği
Beton dağıtım sistemi prefabrik beton elemanları (kalıp beton) üretimindeki verimliliği arttırmak ve maliyetleri düşürmek için tasarlanmıştır.
1-2 m3
Kova Kapasitesi
Pi Makina alanında Türkiye'deki ilk ve tek Entegre Tesislere sahip olan markadır.
1972 yılında kurulan ilk fabrikanın kapasitesini genişletmek ve bazı ürün gruplarında seri üretim hattı oluşturmak adına 2016 yılında yeni fabrikasını kurmuştur. Ankara Gölbaşı’nda kurulan Pi Makina Fabrikası, bugün 2 ayrı yerleşkede toplamda 800 bin metrekarelik çalışma sahasına sahip üretim holleriyle Türkiye’nin %100 yerli sermaye ile işletilen nadir şirketlerinden biri olarak yoluna devam etmektedir.

Kurulduğu günden bugüne, ürettiği makine ve ekipmanlarda sunduğu kaliteden ödün vermemek adına, teknolojik ilerlemeleri yakından takip ederek, ürünlerini günün koşullarına göre yeniden kurguladığı bir üretim süreci oluşturmayı başarmıştır.

Yüksek kabiliyetli ve dinamik Ar-Ge, İmalat Mühendisliği, Kalite Kontrol Departmanlarının yanı sıra Talaşlı imalat, Dişli İmalat, Isıl işlem, Modelhane, Kaplama, Boyama ve Kumlama gibi atölyeleri sayesinde hemen hemen tüm imalat yöntemlerini barındıran bir tesis olarak hizmet vermektedir.
Beton santrallerinden beton pompalarına, kule vinçlerden kırma eleme tesislerine, kazıcı yükleyicilerden ekskavatörlere güçlü, verimli ve güvenilir iş ve inşaat makinaları ile ayrıca on-road, off-road araçlar ile sektör ihtiyacına oldukça geniş bir yelpazede cevap verebilmektedir. Ayrıca üstün dişli tasarım ve imalat kabiliyetleri ile piyasaya, ara şanzımanlar, diferansiyeller, redüktörler gibi güç aktarma organları ve ön-arka aks imalatları yapılabilmektedir.
Bunun yanında Pİ MAKİNA, termik santraller, daimi baraj teçhizatları, petrol sondaj tesisleri gibi çelik konstrüksiyona dayalı anahtar teslimi komple sanayi tesislerini ve sahip olduğu güvenlik belgeleri ile birçok özel savunma sanayi projesini başarıyla tamamlamıştır.a

Ankara Gölbaşı Fabrika

800.000

40

1 / 6
2 / 6
3 / 6
4 / 6
5 / 6
6 / 6

125

1000+

1 / 5
2 / 5
3 / 5
4 / 5
5 / 5

Ankara Oğulbey Fabrika

Isıl İşlem

1 / 5
2 / 5
3 / 5
4 / 5
5 / 5
Pi Makina ısıl işlem fabrikasısın teknoloji yeni fırınları ve tezgahları ile 2006 yılından itirabaren hizmet vermektedir. Duyulan ihtiyaçlar doğrultusunda günümüze kadar yatırımlarını devam ettirmiş ve kapasitesini arttırmıştır.
Bilgisayar destekli atmosfer kontrollü fırınlarda kullanılan simülasyon programı sayesinde istenilen değerler sağlanmakta ve kayıt altına alınmaktadır. Bu sayede geçmişte yapılan operasyonların tekrarı sorunsuz şekilde sağlanabilmektedir. Fırınların sıcaklık kalibrasyonları ve sıcaklık dağılım testleri düzenli olarak her yıl yapılmaktadır. Gerçekleştirilen her operasyon için doğru ve homojen sıcaklık sağlanmaktadır. CNC kontrollü yüksek frekanslı indüksiyon ile sertleştirme ve doğrultma presi tezgahlarımızda yapılan tüm operasyonlar kayıt altına alınmakta ve tekrarlanabilirliği sağlanmaktadır.
Bilgisayar kontrollü plasma nitrasyon fırınımız ile ısıl işlem yatırımımız zenginleştirilmiştir. Tüm yapılan prosesler tam donanımlı laboratuvarlarımız ile kontrol altında tutulmakta ve proses sonlarında detaylı raporlandırma yapılmaktadır.

Dişli ve Talaşlı İmalat

Dişli Fabrikamızdaki Düz ve Helis (İç ve Dış) Dişliler, Düz Konik ve Spiral Konik Dişliler Açılabilmektedir.
Sementasyon, İndüksiyon ve Nitrasyonla sertlestirilerek; Taşlanmış veya Raspalanmış olarak, Manyetik Partikül testinden (Çatlak kontrolu) geçmiş, DIN , AGMA ve ISO normlarına uygun olarak imal edilirler.
Dişlilere ait tüm nosyonlar; CNC destekli Dişli Çizim tezgahlarıyla değerlendirilerek, müşterinin istediği kalitede raporlandırılmış olarak teslim edilir.

Kalite Kontrol

1 / 6
2 / 6
3 / 6
4 / 6
5 / 6
6 / 6
Kalite Kontrol Laboratuvarı bünyesinde çeşitli boyutsal ölçümler, spektal analiz cihazı ile malzeme kalite tespiti , ısıl işlem sonrası makro ve mikro sertlik taramaları,malzemelerin mekanik özellikleri tespiti için çekme,eğme ve darbe testleri,kaplama-boya işlemleri sonrası kalınlık ölçümleri gerçekleştirilmektedir.
Tahribatsız muayene işlemleri kapsamında,yüzey sertleştirme işlemleri olan sementasyon ve indüksiyonla sertleştirme işlemleri sonrası yüzey çatlakları manyetik test yöntemiyle muayene edilebilmekte,malzeme iç hataları tespiti için ultrasonik muayene tekniği kullanılmaktadır.

Otomasyon ve Yazılım

Fabrikamızın ihtiyacı olan bütün ürünler elektrik imalat bölümümüzde imal edilmekte olup şalt malzemesi olarak Schneider marka ürünler kullanılmaktadır.

Bir çok alanda olduğu gibi yine kendi ekibimiz tarafından yapılan Beton Santralleri ve Kule Vinçlerle ilgili yazılımlarda ise PLC olarak Mitsubishi Markası tercih edilmektedir.

Ayrıca her türlü kart imalatı ve tamiratı da elektronik laboratuvarlarımızda yapılabilmektedir.
Pi Makina Ar-ge merkezi bünyesindeki yazılımcı, elektrik ve makine mühendisleriyle üretmiş olduğu tesislerin yönetimi ve otomasyonu için yazılımlar geliştirmektedir.

Cobasys yazılımı; beton santrallerinin, Codisys beton dağıtım sistemlerinin, Crusys ise kırma eleme tesislerinin otomasyon sistemidir. Pi Makina ayrıca bazı makinalar için de kendi özel yazılımlarını kullanmaktadır. Piccs yazılımı kırma eleme tesislerindeki konik kırıcı için geliştirilmiş detaylı yönetim programıdır.

Kule Vinç

Kule Vinç

        
©1972-2021 Pi Makina