Beton Pompası Ekipmanları

Sektörde şantiyelerde kullanılan en önemli araçlardan biri beton pompasıdır. Beton Pompası , basit bir şekilde anlatmak gerekirse, yüksek binalara sıvı beton pompalamaya yarayan ve Türk inşaat sektöründe özellikle son 25 yılda kullanım yaygınlığını gün geçtikçe artıran bir araçtır. Piyasada mobil, sabit, püskürtme, transmikserli ve tünel tipi beton pompalarının kullanılmasının yanında kamyonlara monte beton pompaları en çok tercih edilenlerdir.

40 yılı aşkın süredir Pi Makina olarak sektörde, emin adımlarla ilerleyen güçlü ve dinamik bir firmayız. Mevcut ürün gamımızdan, 37 metre erişim kapasitesine sahip kamyon üstü bomlu beton pompamız hakkında birkaç şey söylemek isteriz. Teknik özellikleri hakkında kısaca bahsetmemiz gerekirse;
6x4 kamyona monte edilebilen, dikey mesafede 37 metre erişim ve saatte 140m3 beton basma kapasitesine sahip bir mobil pompadır. Üretim teknolojisine bakmak istersek; kaynaklı imalat aşamasında, yüksek dayanımlı ince taneli yapı çelikleri özel elektrodlar kullanılarak alanında uzman sertifikalı kaynakçılar ve kaynak robotları ile birleştirilmektedir. Kaynaklı birleştirme sonrası yapılan kaynak muayeneleri ve kontroller ile kalite her zaman ön planda tutulmaktadır.

İmalatın bir sonraki aşamasında, 5 eksenli CNC tezgahlarında hassas talaşlı imalat işlemleri ile istenilen yüzey kaliteleri elde edilmektedir. Beton pompasını oluşturan ana parçaları birbirine bağlayan bağlantı elemanları, özel fırınlarda ısıl işlem uygulamalarına tabi tutulmaktadır. Hidrolik silindirlerin imalat ve montaj işlemleri benzer titizlikle yapılıp, sonrasında basınç ve sızdırmazlık testleri gerçekleştirilmektedir. Beton pompası üretiminde kalite öncelikli hedefimizdir.