Beton Grubu
Kule Vinç
Kırma Tesisi
İş Makinası
Motor greyderler işlevselliği ile öne çıkmaktadır. Şev oluşturma, hendek açma, kar güreme ve kazıma gibi bir çok alanda kullanılmaktadır.
220 Hp
Maksimum Güç
Pi kazıcı yükleyiciler zorlu koşullarda maksimum performans göstermektedir. Yükleme işleri, kanal kazısı, kırım işleri, her türlü malzemenin hafriyatı...
100Hp
Maksimum Güç
Konik kırıcılar granit, bazalt ve andezit gibi en sert ve aşındırıcı malzemeleri kırmak için tasarlanmıştır.
50-200 t/s
Kapasite
Pi Makina, kırma eleme tesislerinde gerekli olan her türlü ekipmanı kendi bünyesinde imal ederek müşterilerine tam çözüm önerileri sunar.
50-500 ton/s
Tesis Kapasitesi
8-10-12 tonluk yük kaldırma kapasitesi ile tünel kalıp teknolojisi ile inşa edilen yapılarda da kullanıma uygundur.
60-75 m
Bom uzunluğu
Pi Makina, saatte 30m3’den 360m3’e kadar beton üretimi yapabilen, sabit, mobil, mini, kompakt, kuru tip ve prekast gibi her türlü ihtiyaca uygun beton santrali üretebiliyor
30-360 m3/s
Beton Kapasitesi
130m3 ile 140m3 arasında beton dağıtımı yapabilen kamyonüstü beton pompaları, betonu 56 metre yüksekliğe kadar ulaştırmaktadır.
30 - 56m
Pompalama Yüksekliği
Beton dağıtım sistemi prefabrik beton elemanları (kalıp beton) üretimindeki verimliliği arttırmak ve maliyetleri düşürmek için tasarlanmıştır.
1-2 m3
Kova Kapasitesi
Ana Sayfa > HABERLER > Yerli Üretim Sondaj Kulesi Hazır | Pi Makina

Yerli Üretim Sondaj Kulesi Hazır | Pi Makina

Türkiye petrolünü ararken artık yerli üretim sondaj kulesi kullanabilecek. Pi Makina tarafından yapılan derin petrol sondaj kulesinin tanıtımı için etkinlik düzenlendi. 7 bin metreye kadar sondaj yapabilen kule platformunun en önemli özelliği tam otomatik olması. Başka sistemlerde sondaj yapıldıkça borular manuel olarak borular işçilerin yardımıyla indirilip toplanıyor, yerli Pi Makina sondaj kulesinde ise bu işlemlerin otomatik olarak yapılıyor.

Sondaj Kulesi tasarımı %100 yerli olurken, bu tarz bir kulenin ithali 40-50 milyon dolar civarında. Yerli üretimde ise maliyet yarı yarıya azalıyor. Bir başka ifadeyle 20-25 milyon dolar ülkemizde kalıyor. Pi Makina sondaj kulesinin imalatında kullanılan ekipmanların ise %90'ı yerli üretim,bazı hidrolik sistemler de İtalya'dan tedarik edildi.

Yerli kuleye ilk talip 23 sondaj kulesi bulunan TPAO. TPAO nun yanı sıra birçok yerli ve yabancı firma da sondaj kulesi ile ilgileniyor.

Pİ Makina Yönetim Kurulu Başkanı Vural ERBİLGİN kulenin 7 bin metreye kadar sondaj yapabildiğini belirtti. “ Sondaj makinesinin en büyük özelliği otomatik olması… Sondaj yaparken toprağa boruları otomatik olarak yerleştiriyor ve sökebiliyor. Bu tarz kulelerde çok fazla işçi çalışır, bu makine hepsini kendi yapıyor. Bu makinenin yüzde yüz tasarımı bize ait.”

Kule Vinç

Kule Vinç

        
©1972-2021 Pi Makina