Beton Grubu
Kule Vinç
Kırma Tesisi
İş Makinası
Motor greyderler işlevselliği ile öne çıkmaktadır. Şev oluşturma, hendek açma, kar güreme ve kazıma gibi bir çok alanda kullanılmaktadır.
220 Hp
Maksimum Güç
Pi kazıcı yükleyiciler zorlu koşullarda maksimum performans göstermektedir. Yükleme işleri, kanal kazısı, kırım işleri, her türlü malzemenin hafriyatı...
100Hp
Maksimum Güç
Konik kırıcılar granit, bazalt ve andezit gibi en sert ve aşındırıcı malzemeleri kırmak için tasarlanmıştır.
50-200 t/s
Kapasite
Pi Makina, kırma eleme tesislerinde gerekli olan her türlü ekipmanı kendi bünyesinde imal ederek müşterilerine tam çözüm önerileri sunar.
50-500 ton/s
Tesis Kapasitesi
8-10-12 tonluk yük kaldırma kapasitesi ile tünel kalıp teknolojisi ile inşa edilen yapılarda da kullanıma uygundur.
60-75 m
Bom uzunluğu
Pi Makina, saatte 30m3’den 360m3’e kadar beton üretimi yapabilen, sabit, mobil, mini, kompakt, kuru tip ve prekast gibi her türlü ihtiyaca uygun beton santrali üretebiliyor
30-360 m3/s
Beton Kapasitesi
130m3 ile 140m3 arasında beton dağıtımı yapabilen kamyonüstü beton pompaları, betonu 56 metre yüksekliğe kadar ulaştırmaktadır.
30 - 56m
Pompalama Yüksekliği
Beton dağıtım sistemi prefabrik beton elemanları (kalıp beton) üretimindeki verimliliği arttırmak ve maliyetleri düşürmek için tasarlanmıştır.
1-2 m3
Kova Kapasitesi
Ana Sayfa > HABERLER > Yerli Kule vinç imalatı

Yerli Kule vinç imalatı

Türkiye’nin ilk yerli kule vinç imalatçısı olarak kule vinçlerimizde mevcut olan ve dışa bağımlı olduğumuz kule dönüş redüktörünü de kendimiz üretme kararı aldık. Santrallerimiz ve kule vinçlerimizin satış adetleri arttıkça dişli kutu üretim adetlerimiz de artmaya başladı. Ticarileştirme boyutuna geldik. Çünkü yetilerimiz arttıkça belli bir kalite sevisine ulaştık. İmal ediyoruz, kontrollerini yüzde yüz kendi tesislerimizde yapıyoruz. Buna uygun test cihazlarımız ve altyapımız fabrikamızda mevcut.

Savunma sanayine veya taahhüt işlerine yönelik birtakım özel dişliler de imal edebiliyoruz. Türkiye’de beton santrali, bant ve mikser imalatı yapan birçok yerli firma var. Bunların da birçok redüktörü ya da dişli kutularını yurtdışından aldığını biliyoruz. Biz diyoruz ki; Picador adıyla oluşturduğumuz marka altında ihtiyaçları biz tedarik edelim. Firmalar bu ihtiyaçlarını bizden yerli alsın. Yurtdışından tedarik etmesinler.Biz ürünleri yerlileştirdik. Bazı yerli firmalarımızla bu konuda temaslarımız mevcut ve tedarik noktasında irtibat sağladık. Yüzde yüz yerli üretim

Fabrikamızda yaptığımız dişli kutularının yüzde yüzü yerlidir. Tasarımı bize ait. Kutunun dış aksamı döküm; döküm parçalarını ise OSB’lerden temin ediyoruz. Çeliği yurtiçinden alıyoruz. Gerekli ısıl işlemi tesislerimizde yapıyoruz. Sadece dişli kutusunda değil, örneğin yerli aks imalatında da çok iddialıyız. Çeşitli ürün gamlarımızda yerli akslarımızı kullanıyoruz. Tüm bu anlatıklarım Pi Makina’nın üretim gücünün nedenli kuvvetli olduğu gösteriyor. “OSTİM’de farkındalığımız İŞİM’le sağlandı”

Pi Makina olarak yıllarca kendi imalatlarımızı yapan ve kendi içimizde gereksinimlerimizi karşılayan bir firma olduk. 2011 yılından sonra bu bakışımız biraz daha farklılaştı. İŞİM’le olan irtibatımız da bu farklı bakış açımızın bir yansımasıdır. Gölbaşı’nda konuşlanmış, her tesisini kendi imal eden büyük bir firma olarak ; bizim dışımızda bu sektörde kabiliyetleri bizim kadar olmasa bile yerli üretime katkı verecek birçok firma olduğunu gördük. Yönetim kararıyla OSTİM’le ilk bağımız İŞİM Kümesi ile oluştu. Ankara’daki böyle bir değeri OSTİM’le buluşturmak çok büyük bir avantaj. Altyapısı kuvvetli olan firmamızın OSTİM’de farkındalığı sağlandı.

OSTİM’in içine girdikten sonra çok farklı kurumların ya da firmaların ne amaçladığını yavaş yavaş görmeye başladık. Projelerimizin hızlı ilerleyebilmesi adına, imalat hizmeti ya da hazır ürün hizmetleri noktasında arayışlarımız ilerleyen yıllarda daha da artacak. OSTİM’deki birçok firmayla olan iletişimimiz bugüne kadar olmadığı için; kümelenmeye girmemiz sayesinde Ankara dışı tedariklerimizin birçoğunu OSTİM’e kaydırma durumumuz olabilecek.

Kule Vinç

Kule Vinç

        
©1972-2021 Pi Makina