Beton Grubu
Kule Vinç
Kırma Tesisi
İş Makinası
Motor greyderler işlevselliği ile öne çıkmaktadır. Şev oluşturma, hendek açma, kar güreme ve kazıma gibi bir çok alanda kullanılmaktadır.
220 Hp
Maksimum Güç
Pi kazıcı yükleyiciler zorlu koşullarda maksimum performans göstermektedir. Yükleme işleri, kanal kazısı, kırım işleri, her türlü malzemenin hafriyatı...
100Hp
Maksimum Güç
Konik kırıcılar granit, bazalt ve andezit gibi en sert ve aşındırıcı malzemeleri kırmak için tasarlanmıştır.
50-200 t/s
Kapasite
Pi Makina, kırma eleme tesislerinde gerekli olan her türlü ekipmanı kendi bünyesinde imal ederek müşterilerine tam çözüm önerileri sunar.
50-500 ton/s
Tesis Kapasitesi
8-10-12 tonluk yük kaldırma kapasitesi ile tünel kalıp teknolojisi ile inşa edilen yapılarda da kullanıma uygundur.
60-75 m
Bom uzunluğu
Pi Makina, saatte 30m3’den 360m3’e kadar beton üretimi yapabilen, sabit, mobil, mini, kompakt, kuru tip ve prekast gibi her türlü ihtiyaca uygun beton santrali üretebiliyor
30-360 m3/s
Beton Kapasitesi
130m3 ile 140m3 arasında beton dağıtımı yapabilen kamyonüstü beton pompaları, betonu 56 metre yüksekliğe kadar ulaştırmaktadır.
30 - 56m
Pompalama Yüksekliği
Beton dağıtım sistemi prefabrik beton elemanları (kalıp beton) üretimindeki verimliliği arttırmak ve maliyetleri düşürmek için tasarlanmıştır.
1-2 m3
Kova Kapasitesi
Ana Sayfa > HABERLER > Türk İmzalı Dişli İthalatı Kesti

Türk İmzalı Dişli İthalatı Kesti

Geniş ürün gamı ve yüksek kaliteli servis hizmetiyle 40 yılı aşkın süredir iş makinaları alanındaki faaliyetleri ve müşterilerin ticari ihtiyaçlarına yönelik çözümler sunan Pi Makina, yeni yatırımlarıyla yerli üretim halkasını genişletiyor. OSTİM İş ve İnşaat Makineleri Kümelenmesi (İŞİM) üyesi olan firma, 2007 yılında kurduğu dişli imalat hattında; daha önce ağırlıklı olarak yurtdışından temin ettiği ürünleri yerlileştirdi. Kalite Kontrol Müdürü Necati Dayı, kendi ihtiyaçlarını gidermek üzere başladıkları üretimi, ticari boyuta da taşımak istediklerini söyledi.

Erg İnşaat Ticaret ve Sanayi A.Ş.’nin imalat birimi olarak kurulan Pi Makina, 1974’den beri ürettiği iş ve inşaat makinaları ile bugün tüm dünyaya hizmet veriyor.

Ankara’da toplam 500 bin metrekarelik açık ve kapalı üretim alanlarına sahip Pi Makina, altıyüze yakın çalışanıyla modern ve yenilikçi birçok iş kolunu aynı çatı altında sürdürüyor. Beton santrallerinden beton pompalarına, kule vinçlerden kırma eleme tesislerine, kazıcı yükleyicilerden ekskavatörlere iş ve inşaat makinaları ile projeler yürüten firma, satış sonrası hizmetleriyle de dünyanın birçok ülkesinden müşterilerine servis ve yedek parça hizmeti sunuyor. Önemli bir mühendislik ve proje birikimine sahip Pi Makina, 2007 yılında dişli imalat hattını devreye aldı; ürünleri için yüzde 80’ini yurtdışından temin ettiği dişli kutularını kendi tasarımıyla üretmeye başladı. “Büyük bir yatırım yapıldı”

Ürünleri Picador markasıyla hattan çıkaran firmanın Kalite Kontrol Müdürü Necati Dayı çalışmalarını şöyle anlattı: “Beton santralleri, beton pompaları kule vinçleri bunlar bizim ticari ürünlerimiz. O ürünlerimizde güç aktarma üniteleri, dişli kutularını ağırlıklı olarak yurtdışından ithal ediyorduk. Gerek dişli kutu imalatını gerçekleştirmek gerekse de diğer projelerimizdeki diğer güç aktarma organlarımızı yerlileştirmek amacıyla 2007’de dişli imalat hattı fabrikamızda kuruldu. Güç aktarma organları üretimini yerlileştirme kapsamında dişli imalatı tezgahlarına büyük yatırımlar yapıldı. Malzemelere gerekli mukavemeti vermek için 1.5 ton kapasiteli, bir çok prosesi yapabilen ısıl işlem tesisi kuruldu. Böylece dişli kutuları güç aktarma gruplarını imal edebileceğimiz bir imalat hattını oluşturmuş olduk.

Dişli imalat hattımız bize çeşitlli dişli kutularının imalatını yapabilme yetisi veriyor. Kutu gövdelerini yerli firmalarımızda döktürüp kendi tesislerimizde işleyebilmekteyiz. İmalat hattımızdan çıkan dişlileri bir araya getirerek kutu montajlarını yerli iş gücümüzle yapabiliyoruz. Dişli kutularımızı montaj sonrası test edebiliyoruz. Uzun ömür testlerini kendi tesislerimizde de gerçekleştirebiliyoruz. Örneğin; kırma eleme tesislerimizdeki bant konveyörlerdeki çevirici redüktörler.

Kule Vinç

Kule Vinç

        
©1972-2021 Pi Makina