Beton Grubu
Kule Vinç
Kırma Tesisi
İş Makinası
Motor greyderler işlevselliği ile öne çıkmaktadır. Şev oluşturma, hendek açma, kar küreme ve kazıma gibi bir çok alanda kullanılmaktadır.
220 Hp
Maksimum Güç
Pi kazıcı yükleyiciler zorlu koşullarda maksimum performans göstermektedir. Yükleme işleri, kanal kazısı, kırım işleri, her türlü malzemenin hafriyatı...
100Hp
Maksimum Güç
Konik kırıcılar granit, bazalt ve andezit gibi en sert ve aşındırıcı malzemeleri kırmak için tasarlanmıştır.
50-200 t/s
Kapasite
Pi Makina, kırma eleme tesislerinde gerekli olan her türlü ekipmanı kendi bünyesinde imal ederek müşterilerine tam çözüm önerileri sunar.
50-500 ton/s
Tesis Kapasitesi
8-10-12 tonluk yük kaldırma kapasitesi ile tünel kalıp teknolojisi ile inşa edilen yapılarda da kullanıma uygundur.
60-75 m
Bom uzunluğu
Pi Makina, saatte 30m3’den 360m3’e kadar beton üretimi yapabilen, sabit, mobil, mini, kompakt, kuru tip ve prekast gibi her türlü ihtiyaca uygun beton santrali üretebiliyor
30-360 m3/s
Beton Kapasitesi
130m3 ile 140m3 arasında beton dağıtımı yapabilen kamyonüstü beton pompaları, betonu 56 metre yüksekliğe kadar ulaştırmaktadır.
30 - 56m
Pompalama Yüksekliği
Beton dağıtım sistemi prefabrik beton elemanları (kalıp beton) üretimindeki verimliliği arttırmak ve maliyetleri düşürmek için tasarlanmıştır.
1-2 m3
Kova Kapasitesi
Beton Santrallerinden Beton Pompalarına, Kule Vinçlerden Kırma Eleme Tesislerine, Kazıcı Yükleyicilerden Ekskavatörlere… Güçlü, verimli ve güvenilir iş ve inşaat makinaları ile projenizi tam zamanında ve düşük maliyetlerle tamamlayın.

Firma Profili

Türkiye’nin iş ve inşaat makinaları alanında dışa bağımlılığını azaltmak amacıyla 1972 yılında kurulan Pi Makina, bu amaç doğrultusunda Beton Santrali, Beton Finişeri, Asfalt Finişeri, Transmikser, Greyder, Dozer, Yükleyici, Kazıcı Yükleyici ve Kule Vinç gibi birçok yerli iş ve inşaat makinasını üreten ilk ve tek firma oldu.

Yolculuğa başladığı ilk yıllardan itibaren birçok havalimanı, baraj, otoyol inşaatı, termik santral inşaatı, konut projeleri, taş ve maden ocakları projelerinde görev aldı. Yarım asırlık bu süreçte; Pi Makina iş ve inşaat makinaları yerli inşaat ve müteahhitlik firmalarının yanında, yabancı firmalar tarafından da tercih edilerek global pazarda da yer edinmeyi başardı. Bu başarı, Pi Makina’nın on binlerce makine ve tesis satışına ulaşmasını sağladı. 10 yılı aşkın süredir yüksek yerlilik oranıyla; özel ve vakıf kuruluşlarına parça, sistem ve araç üretimi yapan Pi Makina, Savunma Sanayi alanında da önemli bir üretici konumuna ulaştı. Enerji sektörü içinse 7 bin metreye kadar inebilen ve tam otomatik çalışan Petrol Sondaj Kulesi gibi özel ürünler üretebilen ilk ve tek yerli firma oldu.

Bugün, 800 bin metrekarelik açık ve kapalı üretim alanlarında faaliyet gösteren Pi Makina, bünyesinde çalışan 1000’den fazla personeliyle; Çelik Konstrüksiyon Kaynaklı İmalat, Hassas Talaşlı İmalat, Kalite Kontrol, Isıl İşlem, Dişli-Yürüyüş Grup İmalatları ve Boya işlemlerini kendi bünyesinde yer alan tesislerde gerçekleştiriyor.

Kuruluş felsefesi gereği; ürettiği tüm makinelerın ‘Know-how’ına sahip olan Pi Makina, yerli üretimi güçlendiriyor ve ülke sermayesinin büyümesine katkı sağlıyor. Sahip olduğu yarım asırlık tecrübesiyle Pi Makina; inşaat, madencilik, enerji ve savunma sanayi gibi birçok sektörün en önemli ihtiyaçlarını karşılayabilmenin haklı gururunu yaşıyor.

Misyon

Ülkemizde yerli üretim bilincini artırıp yabancı firmalarla olan rekabet gücünü artırmak öncelikli misyonumuzdur.

Vizyon

Ürünlerimizle uluslararası alanda tercih edilen lider bir kuruluş olma vizyonunu benimsemekteyiz.

Değerler

Çevreyle dost üretim yapmak, ekip anlayışı ile çalışmak, sürekli gelişim ve evrensel etik değerlere bağlılık, Pi Makina'nın kurumsal değerlerini oluşturmaktadır.

Politikalar

Çevre ve İş Güvenliği Yönetim Sistemleri Politikası

Pİ MAKİNA Çevre ve İş Güvenliği Yönetim Sistemleri Politikası aşağıda verilmiştir:

İş ve inşaat makinaları ile savunma sanayii konularında üretimi yapan firmamızın faaliyetlerini gerçekleştirirken ortaya çıkan Çevre ve İş Güvenliği boyutlarını ve etkilerini tespit ederek:
- Bu etkilerin çevreye ve insana vereceği zararları ortadan kaldırmak veya en aza indirmek,
- Oluşan atıkların meydana getirdiği kirliliği en aza indirerek kirlenmenin önüne geçecek tedbirleri almak,
- Doğal kaynakların korunmasıyla ilgili sorumluluklarını yerine getirmek,
- Müşterilerde, çalışanlarda, tedarikçilerde Çevre ve İş Güvenliği bilincinin oluşturulmasını sağlamak,
- Yürürlükte bulunan Çevre ve İş Güvenliği ile ilgili mevzuat, idari düzenlemeler ve standartlara ait hükümlere uymak,
- İş sağlığı ve güvenliği ile ilgili tehlikeleri hassasiyetle izlemek ve bunları en aza indirmek için gerekli çabayı göstermek,
- İlgili tarafların Çevre ve İş Güvenliği bilincinin geliştirilmesi için çalışmalarda bulunmak,
- Mevcut Çevre ve İş Güvenliği Sistemini sürekli geliştirirken ilgili hedefleriyle uyumlu çalışmak,
- Çevreye saygılı olmak, sürekli gelişmeyi sağlamak ve gelecek nesillere iyi bir çevre bırakmak ana hedefimiz ve amacımızdır.

Kalite Politikası

Makine sektöründe faaliyet gösteren öncü bir firma olarak;

- Gelişmiş teknolojiyi kullanıp zamanında, kaliteli üretim yaparak müşteri memnuniyetini sağlamak,
- Kullanıcılarımızı ve tüm paydaşlarımızı korumak ve yaratıcı çözümlerle onlara değer katmak,
- Yürürlükte olan mevzuata, ulusal ve uluslararası standartlara uygun üretim yapmak,
- Kalite yönetim sistemi şartlarına uymak ve
- Etkinliğini sürekli iyileştirmek kalite politikamızdır.

Belgelerimiz

Kule Vinç

Kule Vinç

        
©1972-2022 Pi Makina