Teknik özellik
kule vinç denge bomu

Kule vincin arka kısmına, yükleri taşıyan bomu dengelediği için denge bomu (karşı bom) adı verilmektedir. Denge bomu üzerinde kuyruk, kaldırma tamburu, kabin, kabin platformu ve dönüş dişli grubu vardır.

Kuyruk kısmında vinci dengede tutan kuyruk denge ağırlıkları bulunmaktadır.Bu ağırlıklar ön bom ile arka tarafı dengelemekte kullanılır. Kaldırılan ağırlık da denge bomundaki denge ağırlıklarının sayısını etkiler.

Kaldırma tamburu ile troley sisteminde asılı bulunan yükün aşağı-yukarı hareketi sağlanır.
Kule vinçleri , bu konuda eğitimli sertifika sahibi vinç operatörleri tarafından kullanılır. Vinç operatörlerinin genellikle mahal yeri gövde ile bomun kesiştiği yerde bulunan kabindir. Kabin özel tasarlanmış olup kule vinç operatörünün rahat edebileceği ve aşağıda kalan tüm alana hakim olabileceği görüş açısına sahip şekilde dizayn edilmiştir.

pi makina facebook sayfasi pi makina twitter sayfasi pi makina youtube sayfasi 

Pi Makina Otomotiv İns.Mak.Paz.İhr.İth.San ve Tic. Ltd Sti. G.O.P Mah. 79/1 Sok. No:6 PK:10-11 06831 Gölbaşı - Ankara
Tel: 0312 484 08 00       Faks: 0312 484 14 36      Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

 

**Web sitemizde bulunan ürün teknik özellikleri üretilecek veya stokta bulunan ürüne göre farklılık gösterebilir. Bu nedenle lütfen güncel ürün teknik özelliklerini isteyiniz.

sertifikalar