Pi Makina Haberler
milliyet haberİş ve İnşaat Makinaları alanında birçok makinanın ilk yerli üreticisi olarak ilklere imza atmış Pi Makina'nın, Milliyet Business Ankara ekinde tam sayfa incelemesi yayınlandı. Haber çalışmasının detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

YERLİ İŞ VE İNŞAAT MAKİNALARI ÜRETİMİNDE YARIM ASIRLIK TECRÜBETürkiye’de makina sektöründe birçok ilke imza atmış Pi Makina son yıllarda gerçekleştirdiği projeler ve geliştirdiği makinalar ile adından söz ettirmeye devam ediyor. 1970’li yılların başında iş ve inşaat makinaları alanında dışa bağımlılığı azaltmak için “%100 yerli” sloganı ile yola çıkmıştır. Firma, beton santrali üretimi ile başladığı bu serüveni beton pompası, kırma eleme tesisleri, kule vinçleri ve iş makinaları ile sürdürmektedir. Şuan Türkiye’ deki en geniş ürün gamına sahip iş makinası üreticisi olan firma yarım asıra birçok başarılı proje sığdırmıştır. “Dünyanın en büyük kapasiteli beton santrali”, “Dünyanın en büyük kırma eleme tesisi” ve kısa süre önce “Türkiyenin ilk yerli tam otomatik sondaj kulesi”projelerine imza atmıştır. Bununla beraber Türkiye’ nin ilk yerli iş makinaları olan yükleyici, ekskavator, greyder ve beko loder üretimini de gerçekleştirip ülkenin dört bir yanındaki belediye ve karayolları bölge müdürlüklerinin kullanımına sunmuştur. Yaptığımız röportajda Pi Makina Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, Engin Gündoğdu firmanın faaliyetlerine ilişkin bilgi verdi. “Pi Makina olarak bugüne kadar ürettiğimiz değerler ülkemiz adına gurur verici, Türk sanayisinin iyi yerlere taşınması için de büyük adımlardır. Yıllardır emek verdiğimiz bu sektörde, piyasanın talep ettiği her türlü makina ve tesis ihtiyacını karşılayacak çözümler sunuyoruz. Bunu örneklendirecek olursak dağdan iş makinalarımızla çıkardığımız taşı kırma eleme tesisiyle işleyip, beton santralleriyle betona dönüştürüyor ardından bu betonu beton pompaları aracılığıyla inşaatlara temin ediyoruz. Yine bu betonlardan üretilen kolon ve kirişleri inşaatlarda kule vinçler vasıtasıyla taşıyoruz. Kısaca; Pi Makina olarak inşaat, hazır beton, karayolu ve maden şirketlerinin tüm ihtiyaçları için çözüm ortağı oluyoruz. “ diye belirtti.

Pİ KULE VİNÇ, DÜNYA MARKALARI İLE YARIŞIYOR”

Gündoğdu sözlerine şöyle devam etti. “Bildiğiniz üzere ilk yerli kule vinci üretmiş olan firmamız 2014 ve 2015 yıllarında büyük bir atak yaparak Türkiye piyasasında en çok tercih edilen markalardan biri olmuştur. Pi Kule Vinçleri Türkiye’nin yanı sıra Azerbaycan, Türkmenistan, Kıbrıs, Mısır, Tunus, Libya, Cezayir, Senegal ve Gana gibi dünyanın dört bir yanından birçok ülkede de yükselmiştir. Kule vinçlerimizin bu kadar çok tercih edilmesinin altında, uzun yıllardır yürütmekte olduğumuz Ar-Ge çalışmaları, müşteri geri-bildirimleri ve yarım asırlık tecrübemiz yatmaktadır. Ürünlerimiz, performanslarının yanı sıra düşük maliyet, kolay kurulum ve nakliye kolaylığı gibi avantajlarla da müşteriye maksimum fayda sağlamaktadır. Hedefimiz 5 yıl içerisinde Dünya kule vinç pazar payının çeyreğine hitap edebilmektir. Bu sebeple dev bir yatırım yaparak Ankara’ da 2. üretim tesisimizi kurmaya başladık. Toplamda 500.000 m2 lik alana sahip olacağımız tesislerimizle beraber sene içerisinde mevcut üretim kapasitemizi üç katına çıkarmayı hedefliyoruz. Bununla beraber şu an yetişemediğimiz müşteri taleplerini de fazlasıyla karşılamış olacağız. ”

Milliyet Gazetesinde yayınlanan haberin detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.
Pi Makina

pi makina facebook sayfasi pi makina twitter sayfasi pi makina youtube sayfasi 

Pi Makina Otomotiv İns.Mak.Paz.İhr.İth.San ve Tic. Ltd Sti. G.O.P Mah. 79/1 Sok. No:6 PK:10-11 06831 Gölbaşı - Ankara
Tel: 0312 484 08 00       Faks: 0312 484 14 36      Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

 

**Web sitemizde bulunan ürün teknik özellikleri üretilecek veya stokta bulunan ürüne göre farklılık gösterebilir. Bu nedenle lütfen güncel ürün teknik özelliklerini isteyiniz.

sertifikalar