Pi Makina Kompozit


Pi Makina Tasarım ve kalıp departmanı olarak, firmanın belirlediği kriterlerde tasarım’dan kalıpların alınması ve prototip araç üretimini de kapsayan alanlarda proje geliştirme kabiliyetine sahip bir departmandır. Tasarım çalışmalarımızı; tasarımın çekirdeği olarak kabul edilen kara kalemden başlayarak, photoshop, solid Works, NX ve Catia kullanarak yapmaktayız. Tasarım çalışmalarımızdan örnekler,

kompozit
Tasarımı ve Modellemesi yapılan ( Cad/cam ) çalışmaların 1/5-1/10 modlemesini de yine bünyemizde yapmaktayız.
Maket çalışmalarımızın tamamlanmasından sonra, 1/1 kalıp modeli alınarak son kontroller büyük bir titizlike yapılmak ta ve kalıba hazır hale gelmektedir.
Modellemesi ve 1/1 modeli CNC’de işlenen parçaların kalıp alma işlemidir. Bu açama da nihayi üründeki parçaların polyester veya ABS malzemelerden olacağına karar verilerek kalıbın seçilme aşamasıdır. Alınan kalıplar polyester veya vakum kalıbı olarak ikiye ayrılarak kalıplama işlemi gerçekleştirilir.
Kendi bünyemizde ki vakum makinamız ile kendi ABS uygulamalarımızı yapmaktayız.
pi makina facebook sayfasi pi makina twitter sayfasi pi makina youtube sayfasi 

Pi Makina Otomotiv İns.Mak.Paz.İhr.İth.San ve Tic. Ltd Sti. G.O.P Mah. 79/1 Sok. No:6 PK:10-11 06831 Gölbaşı - Ankara
Tel: 0312 484 08 00       Faks: 0312 484 14 36      Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

 

**Web sitemizde bulunan ürün teknik özellikleri üretilecek veya stokta bulunan ürüne göre farklılık gösterebilir. Bu nedenle lütfen güncel ürün teknik özelliklerini isteyiniz.

sertifikalar