Teknik özellik


Çimento, su, kum, çakıl, kırılmış taş ve agrega gibi hazır beton bileşenlerinin stoklanıp, belirli miktarlarda karıştırılarak, hazır beton üretiminin gerçekleştirildiği ve transmikserlere dolumun yapıldığı tesislere "beton santrali " denilmektedir

Beton santralleri, betonu oluşturan malzemeleri karıştıran, miktarlarını kontrol eden ve taşıyan; mekanik, elektronik, pnömatik ve hidrolik sistemler ve ekipmanlardan oluşmaktadır. Beton santralini oluşturan bu ekipmanlar arasında; Agrega bunkeri, agrega tartı bandı, mikser besleme bandı, agrega kovası, çimento siloları, çimento helezon, beton mikseri ve otomasyon sistemi yer almaktadır.

Piyasada birçok tipte beton santrali yer almaktadır.
-Bunların arasında büyük projelerde uzun seneler boyunca kullanılmak üzere Sabit Beton Santrali,
-Proje kısa süreli ise ve proje bitiminde santralin farklı yere taşınması gereken durumlarda Mobil Beton Santrali,
-Taşıma maliyetinin önemli olduğu uzak projeler için Kompakt Beton Santrali
-Yatırım maliyetinin ve üretimin düşük olması gereken projelerde de Skreyperli Beton Santrali tercih edilmektedir.

Bunların yanında beton santralinin en önemli parçası olan beton mikseri seçimi de betonun kullanılacağı projeye göre değişiklik göstermektedir. Beton Mikserlerinin de 4 farklı tipi bulunmaktadır. Tek milli beton mikseri, Çift milli beton mikseri, Turbo Pan mikser ve Planet mikser.

pi makina facebook sayfasi pi makina twitter sayfasi pi makina youtube sayfasi 

Pi Makina Otomotiv İns.Mak.Paz.İhr.İth.San ve Tic. Ltd Sti. G.O.P Mah. 79/1 Sok. No:6 PK:10-11 06831 Gölbaşı - Ankara
Tel: 0312 484 08 00       Faks: 0312 484 14 36      Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

 

**Web sitemizde bulunan ürün teknik özellikleri üretilecek veya stokta bulunan ürüne göre farklılık gösterebilir. Bu nedenle lütfen güncel ürün teknik özelliklerini isteyiniz.

sertifikalar