Teknik özellik
Beton Santrali Ana ŞaseAna ünite, standart olarak “Mikser”, “Tartım Grubu”, “Agrega Bekletme Bunkeri” ve diğer yardımcı ekipmanları kapsar.

aTartım grubu


Agrega harici diğer malzemelerin, yani, çimento, su, katkı, buz, mikrosilika gibi malzemelerin tartımlarının gerçekleştiği bölümdür.
Reçetede belirlenen ölçüdeki malzemeler, kontrollü olarak ilgili tartım haznesine aktarılarak, yük hücrelerinden (Load-cell) alınan verilerle tartılarak belirlenir.
load cellÇimento, silolardan çimento helezonlarıyla; su, bir su rezervuarından su pompası yardımıyla, katkı; bir katkı tankından bir katkı pompası yardımıyla diğer malzemelerde yine benzer şekillerde tartılacak hazneye iletilir.
su pompasıTartımı biten beton / harç imalatında kullanılacak tüm malzemeler tartılarak hazır duruma geldiğinde, sırasıyla haznelerin klapeleri açılarak “Mikser” içerisine boşalması sağlanır.

bMikser


Mikser, beton/harç üretimi için gerekli malzemelerin toplandığı ve bir hazne içerisinde malzemenin homojen bir yapıya kavuşana kadar karıştırıldığı ve nihai ürünün meydana geldiği makinadır. Mikserler, santral tipine ve isteğe bağlı olarak çeşitli kapasitelerde ve modellerde olabilir. Karışım süresi sonunda üretimi tamamlanan beton/harç, mikser boşaltma kapağının açılmasıyla transmikserlere ya da istenen kısıma boşaltılır.
miksercAgrega Bekletme Bunkeri


Konveyörle miksere besleme yapıldığında çevrim süresi içerisinde mikserin karışımını tamamlamamış olma ihtimalinden dolayı ve agrega tartım + yükleme süresinin uzun olmasından dolayı bekletme bunkeri kullanılarak tartılan malzeme hazır bir şekilde beton mikserinin üzerinde bekletilir.
bekletme bunkeridDiğer Ekipmanlar


Bu ekipmanlara ek olarak bir beton santrali için oldukça önemli olan başka ekipmanlar da mevcuttur. Bu ekipmanları, vanalar, pompalar, elektriksel ekipmanlar (pano, PC vs..), hidrolik ve pnömatik ekipmanlar olarak sayabiliriz.

pi makina facebook sayfasi pi makina twitter sayfasi pi makina youtube sayfasi 

Pi Makina Otomotiv İns.Mak.Paz.İhr.İth.San ve Tic. Ltd Sti. G.O.P Mah. 79/1 Sok. No:6 PK:10-11 06831 Gölbaşı - Ankara
Tel: 0312 484 08 00       Faks: 0312 484 14 36      Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

 

**Web sitemizde bulunan ürün teknik özellikleri üretilecek veya stokta bulunan ürüne göre farklılık gösterebilir. Bu nedenle lütfen güncel ürün teknik özelliklerini isteyiniz.

sertifikalar