Beton Grubu
Kule Vinç
Kırma Tesisi
İş Makinası
Motor greyderler işlevselliği ile öne çıkmaktadır. Şev oluşturma, hendek açma, kar güreme ve kazıma gibi bir çok alanda kullanılmaktadır.
220 Hp
Maksimum Güç
Pi kazıcı yükleyiciler zorlu koşullarda maksimum performans göstermektedir. Yükleme işleri, kanal kazısı, kırım işleri, her türlü malzemenin hafriyatı...
100Hp
Maksimum Güç
Konik kırıcılar granit, bazalt ve andezit gibi en sert ve aşındırıcı malzemeleri kırmak için tasarlanmıştır.
50-200 t/s
Kapasite
Pi Makina, kırma eleme tesislerinde gerekli olan her türlü ekipmanı kendi bünyesinde imal ederek müşterilerine tam çözüm önerileri sunar.
50-500 ton/s
Tesis Kapasitesi
8-10-12 tonluk yük kaldırma kapasitesi ile tünel kalıp teknolojisi ile inşa edilen yapılarda da kullanıma uygundur.
60-75 m
Bom uzunluğu
Pi Makina, saatte 30m3’den 360m3’e kadar beton üretimi yapabilen, sabit, mobil, mini, kompakt, kuru tip ve prekast gibi her türlü ihtiyaca uygun beton santrali üretebiliyor
30-360 m3/s
Beton Kapasitesi
130m3 ile 140m3 arasında beton dağıtımı yapabilen kamyonüstü beton pompaları, betonu 56 metre yüksekliğe kadar ulaştırmaktadır.
30 - 56m
Pompalama Yüksekliği
Beton dağıtım sistemi prefabrik beton elemanları (kalıp beton) üretimindeki verimliliği arttırmak ve maliyetleri düşürmek için tasarlanmıştır.
1-2 m3
Kova Kapasitesi
Pi 60 CP Pi 30 CP

Pi 60 CP

Pi 60 CP Beton Santrali'ni diğer santrallerden ayıran en önemli özelliği, tek konteynere sığan yapısı ile düşük taşıma ve işletme maliyetine sahip olmasıdır. 0,5 m³'lük planet miksere sahip olan kompakt beton santrali, verimliliği ve sağlamlığı ile ön plana çıkmaktadır. Kovalı agrega besleme sistemi ve üstün tasarımı sayesinde minimum kurulum ve kullanım yeri gerektirmektedir. Diğer Pi Makina Beton santralleri gibi en iyi kalite malzeme ve bileşenler kullanılarak üretilmiştir.

Pi Makina kompakt beton santralleri; sabit beton santrallerinin sağlam ve güçlü yapısını koruyarak kolay taşınır ve kolay kurulur bir tasarımla birleştirerek ortaya çıkmıştır. Bu yönüyle dünyanın her yerine uygun taşıma maliyetleriyle sevk edilip düşük kapasiteli mobil vinçlerle kurulabilmektedir. Bunların yanında güvenlik önlemleri maksimum düzeyde tutulmuş olan kompakt santrallerin bakımı da çok kolaydır.

Dünyanın en gelişmiş otomasyon yazılımını geliştirmiş Pi Makina; Cobasys isimli bu otomasyon sistemini kompakt beton santrallerinde de kullanmaktadır. Uzaktan bağlanarak kontrol etme, rapor alma, sistemi açıp kapama gibi bir çok özelliği olan yazılım müşteri ihtiyaçlarını tam olarak karşılamaktadır.

En Önemli Özellikler
Pi 60 CP Pi 30 CP
Kapasite 60-70m³ 25-30m³
Mikser Tipi Twinshaft Planet
Mikser Kapasitesi 1000 l 0,5m³

Öne Çıkan Özellikler

1 Kurulum ve İşletme

Gelişmiş tasarımı sayesinde, taşıma ve kurulum işlemleri minimum zaman diliminde tamamlanır. Bu yönüyle ilk işletme maliyeti çok düşüktür.

2 Maliyet ve Performans

Hızlı ve kolay şekilde kurulur, beton dökümüne hemen başlanır. Yıllar boyu aynı kalitede beton dökme özelliğiyle de ön plana çıkmaktadır.

3 Emniyet ve Bakım

Ergonomik yapısıyla bakım kolaylığı sağlarken, sahip olduğu güvenlik ekipmanlarıyla çalışan güvenliğini daima üst düzeyde tutar.

4 Otomasyon ve Kullanım

Pi Makina'nın geliştirdiği özel otomasyon sistemi sayesinde kaliteli ve seri beton üretimi sunmaktadır. Kullanıcı dostu arayüzü ve uzaktan bağlanma özelliği ile kolay kullanım imkanı sağlamaktadır.

Opsiyonel Özellikler

Kaplama

Zorlu kış koşullarında dayanımı arttırmak için, beton santralinin ana gövdesi trapez sac veya sandviç panel ile kaplama yapılabilmektedir.

Geri Dönüşüm Ünitesi

Hatalı beton üretimi olması durumunda geri dönüşüm sistemini kullanarak malzeme içeriklerinin tekrar kullanılması sağlanabilmektedir.

Boya Dozajlama

Parke taşı ile kilit parke üretimi yapan tesisler ve özel betonlar için betonun boyanmasını sağlayan opsiyonel sistemdir.

Nem Ölçer

Nem ölçer, agrega içerisindeki nem miktarını ölçerek sisteme verilecek su miktarının ayarlanmasında önemli rol oynamaktadır.

Bunker Isıtma

Soğuk hava koşullarında agrega bunkeri içerisinde donan agregayı sıcak buhar ile ısıtarak akışkanlığını artıran sistemdir.

Ücretsiz Servisler

Yerleşim Planı Çalışması

Beton santralinin proje sahasına kurulumu için gereken yerleşim ve beton planı Pi Makina Ar-Ge merkezi tarafından hazırlanmaktadır. Özel projelerde saha keşfi de yapılarak santralin ve alanın en verimli şekilde kullanılması sağlanmaktadır.

Reçete

Otomasyon sisteminin gelişmiş niteliği sayesinde her türlü beton reçetesi sisteme kolaylıkla işlenebilmektedir. İstenilen beton tipine göre tüm reçeteler otomasyon sistemine kaydedilmektedir.

Teknik Dökümantasyon

Beton santrali ve tüm alt bileşenlerin her türlü yedek parça, kullanım bakım ve montaj kılavuzları Pi Makina tarafından sağlanmaktadır.

Operatör Eğitimi

Beton santrali kurulumu tamamlandıktan sonra, operatörün sisteme hakim olma sürecini hızlandırmak adına her türlü eğitim uzman ekipler tarafından sağlanmaktadır.

Teknik Destek

Pİ Makina Satış Sonrası Hizmetleri; hem telefon hem internet hem de mail yoluyla 7/24 hizmet vermektedir. Mesai saatleri dışında, beton santraline uzaktan bağlantı ile yoluyla erişilir ve müşterinin tüm talepleri yerine getirilir.

Görünüm 360°

1
2

Fotoğraf Albümü

Teknik Özellikler

Teknik Özellikler
Pi 60 CPPi 30 CP
Kapasite60-70m³/saat 25-30m³/saat
Agrega Bunkeri Göz Adedi4 Adet 4 Adet
Agrega Bunkeri Kapasitesi40m³ 28m³
Mikser TipiTwinshaft Planet
Mikser Kapasitesi (Sıkıştırılmış)1000 l 500 l
Kova Kapasitesi1,8m³ 0,65m³
Çimento Tartım Kapasitesi700 l 250 l
Su Tartım Kapasitesi300 l 200 l
Katkı Tartım Kapasitesi20 l 20 l
Çimento Helezonu219 Ø mm 193 Ø mm
Kompresör1100lt/dk-8 bar-5,5kW-500lt 550lt/dk-8 bar-4kW-300lt
Operatör Kabini2000x2150x2200 mm 2000x2150x2200 mm
Tartı Bandı Motor Gücü11 11
Kova Motor Gücü15 kW 7,5 kW
Mikser Motor Gücü37 kW 18,5 kW
Santral Güç Toplam81 kW 50 kW

Kurulum / Nakliye

Kurulum / Nakliye
Pi 60 CPPi 30 CP
Kurulum Süresi10 gün 9 gün
Taşıma / Tır1 Tır 1 Tır
Taşıma / Konteyner1 Konteyner 1 Konteyner

Kule Vinç

Kule Vinç

        
©1972-2021 Pi Makina
#id#18