Beton Santrali Fiyatları? Hazır Beton Tesisi Ne Kadara Kurulur?

Beton santrali fiyatları, birçok faktöre bağlı olarak belirlenir ve bu faktörler şunları içerir:

 

Kapasite: Beton santrallerinin üretim kapasiteleri, fiyatları belirleyen önemli bir faktördür. Yüksek kapasiteli bir beton santrali, daha yüksek fiyatlarla satılabilir.

Donanım: Beton santrallerinin sahip olduğu donanım, fiyatları da etkiler.

Yerel pazar koşulları: Beton santrali fiyatları, yerel pazar koşullarına da bağlıdır. Talep ve arz dengesi, rekabet düzeyi, tedarik zinciri ve diğer faktörler, fiyatların belirlenmesinde önemli bir rol oynar.

Ekipman özellikleri: Beton santrallerinde kullanılan ekipmanların özellikleri de fiyatları etkiler. Örneğin, yüksek kaliteli ekipmanların kullanıldığı bir beton santrali, daha yüksek fiyatlar meydana getirebilir. Özellikle soğuk bölgelerde yer alan çalışma sahalarında kaplama ihtiyacı doğmaktadır. Bu durum kullanılan malzemenin artmasına, işçilik sürecinin daha zahmetli hale gelmesine yol açar. Bu durum fiyatı artıran etkendir.

Taşıma ve Nakliye: Beton santrallerinin çalışma sahasına taşınması, kurulması ve çalışmaya hazır hale gelmesi, uzmanlık gerektiren önemli bir süreçtir. Doğru şekilde ilerlenmediği takdirde ek maliyetlere yol açabilmektedir. Pi Makina olarak, geniş tedarik ağı ve uzman iş ortaklarımız sayesinde, beton santrali ve tüm inşaat makinelerini hassas, uygun maliyetli, hızlı ve güvenli bir şekilde çalışma sahasına sevk ediyor, kusursuz işçilikle kurulumlarını gerçekleştirmekteyiz.

Sıfır Beton Santrali Fiyatı

Yeni beton santrali fiyatları, santralin türüne göre değişmektedir. Genellikle beton santrali fiyatı kapasitesine göre değişmektedir. Örnek olarak mini beton santralleri en ucuz beton santralleridir. Yaklaşık olarak saatte 30 m3 beton dökmektedir ve fiyatları 50-60.000 Euro’dan başlamaktadır. Saatte 250m3 ve fazlasını üreten santraller 500.000 Euro’ya kadar çıkmaktadır. Beton Santralinin fiyatını ayrıca tesisi oluşturan komponentler etkilemektedir. Kullanılan bunkerin büyüklüğü, siloların adeti ve büyüklükleri, santralin kaplamasının olup olmadığı, soğutucu ya da ısıtıcı sistemler kullanılıp kullanılmadığı santralin fiyatını etkilemektedir.

İkinci El Beton Santrali Fiyatları

Yeni beton santralleri gibi ikinci el beton santralinin fiyatını da hem kapasitesi hem de kullanılan komponentler belirlemektedir. Burada önemli olan faktör beton santralinin ne kadar kullanıldığı ve bakımlarının düzenli yapılıp yapılmadığıdır. İyi bakılan santrallerin mikser iç aşınmazlarının değişmesine gerek kalmazken, bakımı yapılmayan beton santrallerinin bir çok parçasının değişmesi gerekeceğinden maliyet artmaktadır. Bu yüzden ikinci el beton santrali alırken üretici kuruluştan exper hizmeti talep edebilirsiniz. Senesine ve kullanım durumuna göre ikinci el beton santrallerinin fiyatları da 50.000 Euro ile 150.000 euro arasında değişmektedir.