Teknik özellik

Pi Makina Beton Pompaları rakiplerine göre kullanıcıya birçok avantaj sağlar. Üretim teknolojisi Diğer yerli üreticilere göre en üst düzeydedir. Kullanılan tüm malzemeler önce kalite kontrol labaratuvarında test edilip onaylandıktan sonra imalata girer.

Kamyon üstü beton pompaları için kurulum safhası oldukça önemlidir. Beton pompası kurulumunda sabitleme ayaklarından zemine aktarılacak olan yükler göz önünde bulundurularak uygun zemin yapısı sağlanmalıdır. Yumuşak zeminlerde ayakların altı takozlarla desteklenmelidir. Mümkün mertebe eğimli yüzeylere kurulum yapmaktan kaçınılmalıdır.

Beton pompası kullanımında en çok dikkat edilmesi gerekenler, kullanım ve bakım talimatlarının uygulanması diyebiliriz. Kullanıcı bu talimatlara ne derece bağlı kalırsa, o seviyede pompanın ömrünü uzatmış olur ve pompadan alabileceği maksimum verimi alır.

Beton pompası kurulumu çalışma sahasına göre dikkatlice yapılması gereken bir işlemdir. Sabitleme ayaklarının zemine düzgün oturtulmasından beton pompasının beton basacağı yere göre iyi seçilmesine kadar önemli birçok parametre bulunmaktadır.

beton pompası ekipmanları

Beton Pompasını oluşturan ana komponentler; bom kompleksi, beton devresi, hazne kompleksi, pedestal kompleksi ve sabitleme ayaklarıdır. Her biri kendi içinde birçok ara ekipmanlardan oluşmaktadır.

beton pompası

Sektörde şantiyelerde kullanılan en önemli araçlardan biri beton pompasıdır. Beton pompası, basit bir şekilde anlatmak gerekirse, yüksek binalara sıvı beton pompalamaya yarayan ve Türk inşaat sektöründe özellikle son 25 yılda kullanım yaygınlığını gün geçtikçe artıran bir araçtır. Piyasada mobil, sabit, püskürtme, transmikserli ve tünel tipi beton pompalarının kullanılmasının yanında kamyonlara monte beton pompaları en çok tercih edilenlerdir.

pi makina facebook sayfasi pi makina twitter sayfasi pi makina youtube sayfasi 

Pi Makina Otomotiv İns.Mak.Paz.İhr.İth.San ve Tic. Ltd Sti. G.O.P Mah. 79/1 Sok. No:6 PK:10-11 06831 Gölbaşı - Ankara
Tel: 0312 484 08 00       Faks: 0312 484 14 36      Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

 

**Web sitemizde bulunan ürün teknik özellikleri üretilecek veya stokta bulunan ürüne göre farklılık gösterebilir. Bu nedenle lütfen güncel ürün teknik özelliklerini isteyiniz.

sertifikalar